2021 Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları’na Rekor Uluslararası Ziyaretçi Akını!

Reed Tüyap tarafından, PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği), PÜKAB (Pencere Üreticileri Kalite Birliği Derneği) ve GALSİAD (Girişimci Alüminyum Sanayici ve İşadamları Derneği) iş birliği ile 3-6 Kasım 2021 tarihlerinde eş zamanlı olarak Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 22. Avrasya Pencere Fuarı ve Alüminyum Özel Bölümü, 13. Avrasya Kapı ve 11. Avrasya Cam Fuarları büyük bir başarı ile sonuçlandı. 11.629’u uluslararası olmak üzere toplam 55.466 sektör profesyoneline ev sahipliği yaparak büyük bir başarıya imza attı. Bu yıl ilk defa hibrit formatta düzenlenen fuarlar, sektör temsilcilerini yeni nesil fuarcılık deneyimiyle de tanıştırdı.

Pencere, Alüminyum, Kapı ve Cam Sektörlerine Yabancı Ziyaretçi Akını

2021 yılında da hizmet verdiği sektörlerin pencere, alüminyum, kapı ve cam yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari platformu olmaya devam eden fuarlarda, başta Almanya, Bulgaristan, Irak, Romanya ve Rusya olmak üzere, Azerbaycan, Filistin, Gürcistan, İran, İspanya, İtalya, Kazakistan, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Özbekistan, Sırbistan, Şili, Tunus, Ukrayna ve Ürdün’ün de aralarında bulunduğu Türkiye dahil 124 ülkeden profesyonel ziyaretçi, sektörün önde gelen üretici firmaları ile aynı çatı altında buluştu.
T.C. Ticaret Bakanlığı desteği ile İMMİB Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde "Avrasya Pencere ve Avrasya Cam" Fuarları sırasında gerçekleşen İkili İş Görüşmeleri ve aynı zamanda TÜYAP’ın fuarcılık endüstrisindeki 40 yıldan fazla deneyimi ve bilgi birikimi ile yurt dışı ofislerinin Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları için organize ettiği profesyonel Alım Heyeti Programı kapsamında toplam 36 ülkeden gelen üst düzey sektörel alıcılar, fuarı ziyaret ederek katılımcılar ile görüşme imkânı buldular.

Business Connect - Avrasya Pencere, Kapı, Cam Global ile Hibrit Fuar Deneyimi

3-6 Kasım 2021 tarihlerinde Avrasya Pencere, Kapı ve Cam Fuarları ile eş zamanlı gerçekleşen yeni nesil fuarcılık kapsamında fiziki fuarları destekleyen Business Connect sayesinde, çeşitli sebepler ile fiziki olarak fuar alanına gelemeyen ziyaretçileri katılımcıları ile buluşturmayı başaran Global etkinliği ile katılımcıları ve ziyaretçiler dijital ortamda bir araya geldi. Böylece 105 ülkeden 3.200’den fazla ziyaretçinin deneyimlediği Business Connect Programı GLOBAL ile pencere, alüminyum, kapı ve cam sektörleri ilk kez bir hibrit fuar deneyimi yaşadı.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN